اواپراتور آیس بانک

اواپراتور آیس بانک


اواپراتور پیلوپلیت با سیستم جوش لیزر برای اولین بار در ایران در شرکت سرد جوش رادتولید و به شرکت هایی در زمینه تولید تجهیزات برودتی عرضه می شود.این سیستم جایگزین سیستم کوئلی می باشدکه با رفع نواقص سیستم کوئلی راندمان و عمر کاری بالاتری را دارا می باشد.همچنین اواپراتورهای پیلوپلیت دارای مقاومت ایستایی بیشتری در ابعاد بزرگتر نسبت به سیستم کوئلی می باشد.از دیگر مزایای این سیستم ایجاد ضخامت بیشتری از یخ بر روی پلیت نسبت به سیستم لوله ای می باشد.

در مبدل های پیلوپلیت مورد استفاده در آیس بانک بر خلاف اواپراتور جداره مخازن دو طرف پلیت شکل گرفته ودر واقع سطح انتقال حرارت دو برابر شده است.همچنین وجود خطوط جریان در این صفحات باعث می شود تا سرمایش به صورت یکنواخت در تمام سطح پیلو پلیت ایجاد شود.قابلیت اغتشاش بالاتر با سرعت جابه جایی کمتر به واسطه ضخامت پیلو پلیت باعث افزایش راندمان حرارتی بیشتری خواهد شد. 

به منظور کاهش مصرف انرژی می توان از سیستم های زیادی بهره برد. یکی از دستگاه هایی که امروزه در صنایع مختلف جهت تبرید با هدف کاهش مصرف انرژی و عدم هزینه های زیاد استفاده از دستگاه آیس بانک است. سیستم ایس بانک جهت تهویه مطبوع و تاسیساتی که نیاز به برودت دارند طراحی و ساخته شدهاند. سیستم آیس بانک با تولید و ذخیره یخ مقدار زیادی انرژی برودتی را در خود ذخیره می کند تا درساعات مورد نیاز، برودت لازم را برای سیستم تامین نماید . سیستم آیس بانک را می توان بصورت گزینه ای قابل اعتماد و نسبتا ارزان قیمت دراکثر سیستم های برودتی، صنعتی و تهویه مطبوع جهت ذخیره انرژی استفاده نمود . پژوهش های فراوانی در راستای بالا بردن راندمان سیستم های سرمایش و نیز کوچک نمودن اندازه دستگاه های سرمایش و سیستم های ذخیره انرژی در جهان صورت گرفته و محققان همچنان در این راستابه پژوهش خود جهت بالا بردن راندمان و افزایش کارایی ادامه می دهند و به دلیل اینکه آیس بانک مصرف انرژی در ساختمان و مکان های صنعتی را کاهش میدهد، استفاده از این سیستم در کل جهان روبه پیشرفت است.در ادامه جدولی را مشاهده خواهید کرد که ویژگی های اواپراتور پیلوپلیت در آیس بانک را مشاهده خواهید کرد: